برای انتخابات کاندیدای مستقل خودمان را داریم

به گزارش ایسنا، احمد نبوی، رییس کمیته انتخاباتی جبهه ایستادگی صبح امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه با بیان اینکه اگر در کشور ما عقب‌ماندگی وجود دارد مربوط به دولت‌هاست نه انقلاب اسلامی، اظهار کرد: مردم دیگر با موج انتخابات وارد صحنه نمی‌شوند و دیگر نمی‌توان آنها را با کلید تحریک کرد.

وی افزود: پیشنهاد می‌کنم که اعضای فعلی شورای شهر را هیچ جریانی وارد لیست انتخاباتی خود نکند، چرا که با اتفاقاتی که در دو ماهه اخیر افتاده است و بحث املاک و فیش‌های حقوقی نجومی پیش آمده است بهتر است یک جمع تازه وارد شورای شهر شوند چرا که مردم دیگر به جریان‌های سیاسی اعتماد نمی‌کنند.

نبوی با اشاره به اینکه اگر امکان داشت مردم را با موج‌های انتخاباتی تحریک کرد،‌ تاکنون کاندیداهای زیادی برای انتخابات ثبت‌نام کرده‌بودند، گفت: هیچ کاندیدایی در حال حاضر جرأت نمی‌کند که اعلام کاندیداتوری کند و این موضوع البته به این علت نیز بر می‌گردد که برخی از کاندیداها به دنبال تدوین یک گفتمان جذاب و تازه برای مردم هستند.

رییس کمیته انتخاباتی جبهه ایستادگی با بیان اینکه فقدان آیت‌الله مهدوی کنی برای اصولگرایان بسیار سخت بود، اظهار کرد: امروز آیت‌الله موحدی کرمانی شیخوخیت اصولگرایان را به عهده گرفته است اما آن اتحادی که لازم بود در انتخابات سال گذشته به دست نیامد ولی امروز اصولگرایان آمادگی به وجود آوردن یک ائتلاف همه جانبه و تحت محور جامعه روحانیت را دارند.

نبوی همچنین با تأکید بر اینکه اصولگرایان باید احزاب میانه‌رو را نیز در نظر داشته باشند، اظهار کرد: اگر می‌خواهیم با مردم ارتباط بهتری داشته باشیم باید با احزاب میانه‌رو نیز ارتباط برقرار کنیم و جبهه ایستادگی هم وارد سازوکار انتخاباتی اصولگرایان شود.

رییس کمیته انتخاباتی جبهه ایستادگی در پاسخ به پرسش ایسنا مبنی بر مشخص شدن کاندیدای انتخاباتی‌ این جبهه برای سال 96، اظهار کرد: ما هنوز مشغول مذاکره هستیم و کاندیدای مستقل خودمان را هم که در جبهه ایستادگی بوده و امروز در دولت مشغول به کار است را در نظر داریم اما فعلاً در حال مذاکره‌ایم و تا دو ماه آینده نام وی را اعلام خواهیم کرد.

وی همچنین در پاسخ به پرسش دیگر ایسنا مبنی بر احتمال ارتباط تشکیلاتی جبهه ایستادگی با محمدباقر قالیباف‌ شهردار تهران، اظهار کرد: من به شدت این ارتباط را تکذیب می‌کنم و می‌گویم بهتر است تا دو ماه آینده که مذاکراتمان برای انتخاب کاندیدایمان پایان می‌یابد صبر داشته باشیم و نتیجه را ببینیم.

نبوی در بخش دیگری از این نشست خبری با اشاره به استعفای دو وزیر دولت، اظهار کرد: اگر امروز سه وزیر دولت استعفا می‌دهند این در شرایطی اتفاق می‌افتد که زمان کوتاهی تا پایان این دولت باقی مانده است و بنابراین، چنین کاری چندان طبیعی به نظر نمی‌آمد.

رییس کمیته انتخاباتی جبهه ایستادگی با اشاره به شاخص‌های تشکل متبوعش در انتخابات سال آینده، اظهار کرد: ما به دنبال گفتمانی هستیم که شعاری نباشد و مطالبه خاص و ویژه‌ای را دنبال کند تا مردم احساس نکنند که بار دیگر عده‌ای موجی را به راه‌انداخته‌اند تا آنها را به صحنه بکشند و به قدرت برسند.

به گزارش ایسنا، جبهه ایستادگی از سال 89 با حضور جمعی از شخصیت‌های حقیقی و حقوقی تشکیل شده و در انتخابات سال‌های 90، 92 و 94 فعالیت‌هایی را انجام داده است و امروز نیز متشکل از پنج حزب توسعه و عدالت، آبادگران جوان، حزب سبز ایران، حزب اسلامی ایران زمین و نیک‌اندیشان جوان است.

انتهای پیام

Let’s block ads! (Why?)

© 2019: جام عشق | Easy Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress